Deti a lieky. ÁNO aj NIE

[online kurz]

správne podanie je kľúčom k správnemu účinku

 

Čo získate týmto kurzom?

Naučíte sa ako správne aplikovať jednotlivé liekové formy (kvapky, čapíky, spreje atď.) a dozviete sa všetko o správnom použití liekov v detskom veku.

Prečo je to dôležité?

Pri každej liekovej forme, či už kvapky, masti alebo čapíky, treba vedieť ako ich správne dieťaťu aplikovať. Nevhodným podaním sa môže ľahko stať, že sa do tela nedostane celá dávka lieku a liečba nebude účinná.  Dôsledkom toho sa liečba musí zbytočne opakovať, čo môže predstavovať opätovnú záťaž citlivého detského organizmu.

Príklad z mojej praxe:

„Tej mojej malej ten sprej absolútne nezaberá. Však má stále upchatý nos.“ Takto sa mi posťažovala jedna mamina v lekárni, ktorá dvojročnej dcérke striekala už druhý týždeň (!) sprej na uvoľnenie opuchu nosovej sliznice. Chyba nebola v spreji, ani v dieťati. Akurát spôsob aplikácie bol nesprávny. Maminka sprej striekala do nosa kolmo, nie šikmo (na bočnú stranu nosa )- tam kde je naozaj potrebný.

Účinná látka sa nedostala, kam mala. A teda ani nemohla fungovať. Dieťa sa dva týždne zbytočne stresovalo pri striekaní do nosa, ktoré mu aj tak nepomohlo.Keď sme upravili spôsob použitia, sprej na druhý deň zabral, opuch sa uvoľnil a nos sa spriechodnil. (ak si nie ste ani vy istí, pozrite si toto video)

Takýchto situácií je veľa…

Niekedy si maminky neprečítajú návod a niekedy ich aj návod sám pomýli (mnohé sú písané zbytočne zložito).

Podobne som už tisíckrát vysvetľovala prečo nefungujú antibiotické kvapky v nose plnom soplíkov, prečo prvý pol centimeter očnej masti nesmie ísť do oka, prečo nesmie dieťa hneď piť, ak mu natriete gél na zúbky a mnoho ďalšieho.

Ako tento kurz prebieha?

Formou videí sa naučíte správne aplikovať:

  1. Nosné kvapky a spreje
  2. Očné kvapky a masti
  3. Ušné lieky
  4. Čapíky
  5. Tablety, pastilky a kloktadlá
  6. Perorálne kvapky a sirupy

Ak viete liek správne aplikovať, je to ešte len polovica úspechu. Taktiež treba zvoliť vhodný nápoj (jedlo alebo užiť nalačno), čas podania a tiež vedieť, ako liek správne skladovať. Preto ku kurzu dostanete aj e-book pod názvom Deti a lieky. Viete ich podať správne?

Online kurz Deti a lieky je len jedným z kurzov programu