Nová štúdia ukazuje, že cesta ako schudnúť a udržať si hmotnosť je skôr VIAC cvičiť, ako MENEJ jesť.

Samozrejme za predpokladu, že človek je v plnom zdraví. Štúdia deklaruje, že ľudia, ktorí si vytvorili návyk pravidelného pohybu sú schopní udržať si hmotnosť dlhodobo. Naopak, ľudia ktorí cvičia minimálne a neustále sa trápia diétami, z ktorých sú len frustrovaní, sa k dlhodobému schudnutiu nemusia nikdy dostať. Veď ako dlho vydržíte diétu, ktorá je pre vás neprirodzená?

Každý, kto sa chce udržať fit by sa samozrejme mal snažiť jesť zdravo a znížiť príjem nezdravého cukru a tuku. Ak však pravidelne cvičíte, môžete si určite občas dovoliť malé vybočenie a pokojne si dať aj nejakú tú „sladkosť.“ Pri pravidelnom (intenzívnom) pohybe sa zrýchľuje metabolizmus a prijaté kalórie sa spália rýchlejšie.

Samozrejme, základná rovnica nepustí. Kalorický príjem musí byť nižší ako výdaj energie. Kritickými obdobiami bývajú hlavne sviatky, kedy máme tendenciu oddychovať a viac jesť. Ak si však chceme váhu udržať a pritom sa netýrať odopieraním dobrôt, treba jednoznačne dostatočne športovať. Okrem pozitívneho vplyvu na telo sa určite dostaví aj pocit spokojnosti a radosť z dobrého tréningu!