Pri prerezávaní zúbkov pomôže tento liek piatimi rôznymi spôsobmi, čo z neho robí výborného pomocníka – navyše bez vedľajších účinkov.
Homeopatický liek Camilia sa používa pri rozličných ťažkostiach spojených s prerezávaním zubov u detíbolesti, podráždenosti, opuchu ďasien, zvýšenej teplote a hnačke. A to je práve NAJväčšia výhoda. Liek účinkuje na KOMPLEX príznakov, nie jednotlivo na jeden príznak ako v prípade zubných gélov a liekov na tlmenie bolesti a horúčky.

Zloženie tohto lieku je čisto prírodné. 1 dávka (1 ml ) perorálneho roztoku obsahuje:

Chamomilla vulgaris  (rumanček obyčajný) 9 CH – 333,3 mg

Phytolacca decandra (ličidlo americké) 5 CH – 333,3 mg

Rheum (rebarbora) 5 CH – 333,3 mg 

Z hľadiska bezpečnosti patria homeopatiká k TOP liekom pre deti. Camiliu môžem preto vrelo odporučiť už pri prvých zúbkoch. Avšak… Účinnosť homeopatie zatiaľ nebola vedecky potvrdená a preto je v spoločnosti kontroverznou témou. Pokiaľ ste však za alternatívnu terapiu, nie je dôvod ju pri miernych zdravotných ťažkostiach nevyskúšať.

Prečo homeopatiu odporúčam a používam?

1. Má status homeopatického lieku. Homeopatický liek prešiel registráciou ŠUKL-u – Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv – našej najvyššej národnej liekovej autority.

2. Pri väčšine homeopatických liekov nie sú hlásené žiadne nežiaduce účinky ani prípady predávkovania.

3. Homeopatiká neobsahujú syntetické látky a sú dobre tolerované. Viac k téme píšem TU.

Použitie Camilie je jednoduché. Liek je nadávkovaný v 1 ml obale ktorý v čase potreby otvoríte a liek aplikujete do ústnej dutiny dieťatka (netreba presne na konkrétne miesto). Dieťa pri aplikácii nemá ležať.

Dávkovanie

3 až 6 jednodávkových obalov v priebehu 24 hodín, počas 3 až 8 dní. Ak sa príznaky zhoršia alebo pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, je potrebné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom (zdroj).  Za príznakmi už vtedy môže stáť aj niečo iné, napr. vírusová či bakteriálna infekcia.

Škola zdravia pre mamičky FREE je otvorená! Prihlásiť sa môžete tu.

PharmDr. Lenka Bukviarová

Šťastná mamina 2 dcér, vyštudovaný farmaceut, aromaterapeut, podporovateľka celostnej medicíny a zakladateľka osvetových projektov pre rodičov Web zdravej rodiny a Škola zdravia pre mamičky.

info@webzdravejrodiny.sk