Ceny v internetových lekárňach sú spravidla omnoho výhodnejšie ako v kamenných. Ak vás nákup zatiaľ nesúri, využiť internetovú lekáreň vám môže pomôcť nejaké euro ušetriť. Takto rozmýšľa veľa ľudí a preto sa aj internet hemží lekárňami. Medzi nimi sa však nájdu aj falošné lekárne, kde zodpovednou osobou nie je farmaceut – lekárnik, ale ilegálny predajca. V takýchto kúpite najskôr falošné lieky, kde po účinných látkach nebude ani stopy. Naopak, môžu sa tam nachádzať rôzne chemické látky, ktoré môžu poškodiť zdravie.
Ako odlíšiť falošnú lekáreň od bezpečnej?
Každá internetová lekáreň by mala byť schválená ŠUKL-om – Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Či to tak je si overíte veľmi jednoducho. Na www stránke lekárne by ste mali nájsť toto logo:
Po kliknutí na logo vás stránka automaticky presmeruje na stránku ŠUKL, kde sa nachádza zoznam lekární, ktoré majú povolenie poskytovať internetový výdaj – sú teda schválené ŠUKL-om, legálne a úplne bezpečné.
Toto logo zaviedla Európska únia. Pre všetky členské štáty je rovnaké, líši sa iba vlajkou a jazykom textu. Cieľom je dať možnosť širokej verejnosti overiť si, v ktorej lekárni je nákup bezpečný.
Ak vás zaujíma, či je e-lekáreň, kde nakupujete, bezpečná, zoznam nájdete tu.