Pekné obrázky zvieratiek a rozprávkových postavičiek sú úplne bežný spôsob ako zaujať tú najzraniteľnejšiu cieľovú skupinu – deti.
Hračky sú súčasťou balení cereálií, džúsov aj výživových doplnkov, napr. detských vitamínov. Výrobcovia vedia, že obal predáva. A keď je obal pekný, niekedy si zabudneme prečítať zloženie.

To, čo je označované ako detská potravina, nemusí byť skutočne vhodné pre dieťa. Česť výnimkám, ale väčšinou bývajú práve tieto potraviny vysoko priemyselne spracované s prídavkom soli, cukru (napr. glukózový, fruktózový sirup), tuku (nasýtené mastné kyseliny, trans tuky), konzervantov, stabilizátorov a iných aditív (“éčka”). Pritom ich reklama a propagácia je obrovská – všimnite si, ako často vidíte reklamu na potraviny určené pre deti.

Ak nie ste práve úplne zorientovaný v čítaní etikiet, stavte na domáce varenie a pečenie z kvalitných surovín. V tom prípade presne viete, aké je zloženie potravín, ktoré rodina konzumuje. Takáto strava je pre telo oveľa prirodzenejšia, zdravšia a ľahšie stráviteľná.

Máme však na toto čas, mamky? Kto áno, píšte tipy, recepty a zlepšováky (aj fotky) ako nestráviť v kuchyni mladosť a prospieť telu aj duši.