Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku – Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk  uverejnil rebríček najlepších pôrodníc Sprievodca pôrodnicami 2019. Tieto výsledky sú kombináciou hodnotenia rodičiek a odborníkov.

Na čele rebríčka sú tieto pôrodnice: Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica Koch v Bratislave, Liptovská nemocnica s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, Nemocnica A. Leňa v Humennom a Univerzitná nemocnica v Martine.

Samostatné hlasovanie pacientiek, ktorého sa zúčastnilo 2839 rodičiek ukázali ako najlepšie tieto zariadenia: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline, Nemocnica s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi a Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici. Prieskum medzi rodičkami ukázal, že matky ocenili hlavne možnosť prítomnosti sprevádzajúcej osoby pri pôrode, odbornosť lekárov a sestier a tiež vybavenie pôrodnice. Ako nedostatok vnímali slabšiu podporu skorého kontaktu matky a dieťaťa a priloženie po pôrode, ochotu personálu reagovať na ich potreby a slabšiu podporu dojčenia.

V rebríčku, ktorý bol zostavený na základe hodnotenia odborníkov boli na prvých miestach Fakultná nemocnica v Trenčíne,  Univerzitná nemocnica Bratislava – Ružinov a Nemocnica A. Leňa v Humennom.

Pre podrobnejšie informácie čítajte články uvedené v Zdrojoch.

Autorka: PharmDr. Lenka Bukviarová

Páčil sa Vám článok a chceli by ste mať podobné články priamo vo Vašom messengeri. Tak len kliknite SEM

ZDROJE 1.  2.