Veľmi často predpisovaný a pediatrami obľúbený liek. S kvapkami Fenistil ste sa už pravdepodobne stretli. Ak ste si prečítali príbalovú informáciu, zistili ste aj to, že tento liek je určený najmä na liečbu alergických ochorení. Tak prečo ho dieťaťu lekár predpisuje aj pri bežných soplíkoch, nádche alebo kašli ? To sa pýtajú mnohé maminy. A oprávnene. 

Stručné vysvetlenie nájdete v tomto videu. Pre viac detailov doporučujem prečítať si celý článok.

Pozn.: V žiadnom prípade nejde o reklamu!

Liek Fenistil obsahuje účinnú látku dimetinden, ktorá patrí medzi tzv. antihistaminiká. Táto látka blokuje účinky histamínu, ktorý sa uvoľňuje pri alergických reakciách. Fenistil je teda liek určený na liečbu príznakov alergie, ako napríklad svrbenie a kožná vyrážka (vyvolaná alergickou reakciou), senná (alebo iná alergická) nádcha, poštípanie hmyzom, alergia na potraviny, lieky, perie, srsť zvierat atď. Podrobný popis nájdete v príbalovej informácii pre používateľa (príbalovom letáku).

Aký je teda zámer lekárov, ktorý tento liek predpíšu aj v prípade, že sa o žiadnu alergiu nejedná? Čítajte ďalej tu <<<

PharmDr. Lenka Bukviarová

Šťastná mamina 2 dcér, vyštudovaný farmaceut, aromaterapeut, podporovateľka celostnej medicíny a zakladateľka osvetových projektov pre rodičov Web zdravej rodiny a Škola zdravia pre mamičky.

info@webzdravejrodiny.sk