„Rodičia, dávate deťom za odmenu sladkosti?“

Ak áno, tak mám druhú otázku: „Myslíte si, že by to raz mohol byť problém?“

FAKT: To, čo nazývame „sladkosť“ je väčšinou zmes hlavne jednoduchých cukrov a tiež tukov, aditív, aróm a farbív. Nič, na čo je naše telo biologicky prispôsobené.

Nie som zarytým odporcom cukru, ale musím priznať, že je už dávno potvrdené, že nadmerná konzumácia jednoduchých cukrov vedie k civilizačným ochoreniam ako obezita, diabetes II. typu, ochoreniam ciev aj srdca, zubnému kazu a ďalším. Dnes nimi trpí obrovské množstvo ľudí po celom svete. A akú radu dostávajú od lekárov: Zmeňte stravu a hýbte sa, to je základ. Nebolo by lepšie, naučiť na správnu stravu už DETI? Ja myslím, že áno.

ZÁVER: Zo zdravotného hľadiska je určite nevhodné, aby deti konzumovali „sladkosti“ denno-denne alebo dokonca viac krát denne. Hrozí im návyk na sladké, odmietanie bežnej stravy a tiež strata motivácie: Ak sa oblečieš, dostaneš sladkosť! Urobí to len pre tú sladkosť, nie preto, že je normálne obliecť sa.
Dalo by sa podľa Vás použiť ako odmena niečo iné? Napríklad čo? Prosím o Vaše názory, čo funguje na Vaše deti? Inšpirujme sa a poďme od teórie k praxi.