Ako si vybrať kvalitný výživový doplnok?

  1. Pozrite sa na stránky firmy, ktorá výživový doplnok vyrába. Čím viac podrobností tam nájdete, tým lepšie.

  2. Zistite si, či má výživový doplnok analytický certifikát, prípadne či robí výstupnú kontrolu zloženia. Ak áno, znamená to, že si výrobca na kvalitu naozaj potrpí.

  3. Prečítajte si, akými metódami a z akých surovín sa výživový doplnok vyrába. Ide o ekologické pestovanie/chov? Ak nie, možno v ňom nájdete aj pesticídy, ťažké kovy alebo iné kontaminanty.

  4. Nájdite si video o tom, ako sa výživový doplnok vyrába. Seriózna firma Vám bez problémov na webe ukáže celý výrobný proces.

  5. Má výživový doplnok nejaké skúšky účinnosti? Prešiel nejakou klinickou štúdiou alebo existujú vedecké štúdie, ktoré potvrdzujú jeho účinok? Ak áno, klobúk dole. Kvalita istá.

Ak ste nič podobné na internetových stránkach výrobcu nenašli, je možné že sa firma nemá čím chváliť.  Ako si vybrať výživové doplnky s obsahom rakytníka, betaglukánu, kolostra alebo rybieho oleja radím v online kurze Ako budovať imunitu u detí. Tento kurz prináša komplexný pohľad na imunitu a zahŕňa taktiež prevenciu, spôsoby prirodzenej podpory imunity a mnoho ďalších užitočných tém. Viac o kurze čítajte TU.

Zdroje: 1.

NÁVRAT NA PÔVODNÝ ČLÁNOK <<<

PharmDr. Lenka Bukviarová

Šťastná mamina 2 dcér, vyštudovaný farmaceut, aromaterapeut, podporovateľka celostnej medicíny a zakladateľka osvetových projektov pre rodičov Web zdravej rodiny a Škola zdravia pre mamičky.

info@webzdravejrodiny.sk